A régi 3D mesterem nemrég posztolt egy látványterv vs. fotó képet. Az egyiken egy render látható, a másikon a megvalósult projektből egy részlet, és össze lehet nézni őket. A fotó nem volt profi; nincs a tér bederítve, sem megkomponálva az aranymetszés szabályai szerint, a színhőmérséklet nincs beállítva, de van egy kis mélyésgélesség-játék benne,...

A látványtervezés az otthonról szőtt álmok képi megtestesülése. Kihagyható lépés a tervezésben. De kihagyjuk-e a csokitorta tetejéről a habot és a cseresznyét? Letesszük-e a könyvet az utolsó fejezet előtt? Átpörgetjük-e a film utolsó negyedóráját? Megtehetjük, de miért tennénk?

Múlt hónapban keresett meg Dóra, az Otthon magazin szerkesztője, hogy szeretnének egy cikket a 3D látványtervezésről. Már önmagában az óriási dolog, hogy rátaláltak a weboldalamon a blogra, ahol igyekszem sokmindent megfogalmazni a témával kapcsolatban, de hogy a tapasztalataim még nyomtatásban is napvilágot lássanak... Ráadásul az Otthon magazin...

Összeírtam néhány praktikus tanácsot a munka hatékonyságának növeléséhez. Nagyon sokmindent tisztáz a szerződés, amit a munka megkezdése előtt át lehet olvasni, ide azokat a praktikákat gyűjtöttem, amiket az évek során tapasztalatak alapján szedtem össze.

Nemrég összeállítottam egy részletes listát, mivel beszélgetéseinkből azt szűrtem le, hogy sok esetben gondot okoz a lakberendezőknek, belsőépítészeknek az, hogy nem tudják elképzelni a virtuális tér működését. Ami teljesen rendben van, ezért kell nekik valaki, aki ebben segít.

Megjelent egy interjú velem a Meshmag oldalán, amelyben a 3D-ről és egy saját vállalkozás örömeiről, nehézségeiről beszélgettünk.